środa, 13 stycznia 2010

Czy to możliwe??

Usłyszałam dziś wiadomość. Wy pewnie też. Ale muszę o niej tutaj wspomnieć, ponieważ nie mogę w nią uwierzyć i liczę na to, że poprostu źle zrozumiałam.
Czy to możliwe, że NFZ wprowadzi w życie tak bzdurną zasadę dotyczącą badań piersi???!!! Że badaniom będą mogły poddać się tylko panie, które we wtępnej ankiecie, na pytanie o dolegliwości w okolicach piersi, odpowiedzą NIE.
Że jeśli coś mnie zaboli i będę się chciała zbadać, to będę musiała kłamać? I utrzymywać, że przyszłam się zbadać, bo lubię odwiedzać lekarzy?????

Generalnie założeniem moim jest pisanie o pozytywach życia, o wyszukanych małych przyjemnościach, o tym małodostrzegalnych miłych rzeczach... Ale to mnie poruszyło do głebi...
Chciałabym, żebyście czytając to, co piszę, uśmiechali się, lub dowiadywali się czegoś o filmach : )
Ale ten problem nie jest zabawny... jednak warty poruszenia...

Czy ja dobrze to wszystko zrozumiałam??

13 komentarzy:

 1. Jam podobno homo sapiens a też nie rozumiem ... ale jestem w tej ,,lepszej,, sytuacji - mnie zapraszają na badania (a może już nie będą?) ... a propos - coraz częściej mam kłopoty ze zrozumieniem tego co się dzieje .... czy przestaję być homo sapiens?
  Pozdrawiam optymistycznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie raz zaprosili na cytologię.Bezpłatną. Ale zaraz potem odmówili. Bo jak się okazało przy "PAP JEDEN" darmowe badanie przysługuje co trzy lata.
  No to poszłam prywatnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że to tylko pomyłka. Albo kaczka dziennikarska. Jeśli tak to mało zabawna...

  OdpowiedzUsuń
 4. Damurek! Jesteśmy wszyscy homo sapiens... i to, że nie rozumiem, to według mnie nie nasza wina... moim zdaniem, niektórzy przekombinowują rzeczywistość! :)

  Ida :) ja mam proble się dostać prywatnie do alergologa... prywatnie! Pani mi powiedziała, że będzie wiedzieć za 3 tygodnie czy i jaka będzie możliwość... bez komentarza...

  Nivejko :)
  Ja też się tak łudzę... że to błędna interpretacja czegoś tam ważnego, do czego my zwykli ludzie, dostępu nie mamy...
  Oby to odkręcili...

  OdpowiedzUsuń
 5. hmm...rzeczywiście pojawiła się dziś taka wiadomość - komicznie głupia. w tym sejmie chyba nie mają już co robić, że takie bzdury wymyślają...

  OdpowiedzUsuń
 6. To nie pomyłka, nie... Dopiszę może jedno słowo dodatkowego wyjaśnienia. Słyszałam wypowiedź prezesa NFZ, który tłumaczył się, że co innego "miał na myśli". Mianowicie chodziło mu o badania przesiewowe kobiet, które nie uskarżają się na co dzień na żadne dolegliwości piersiowe. W sensie z łapanki: "zobaczmy czy tej Pani nic nie jest".
  Jeśli natomiast którejkolwiek kobiecie cokolwiek dolega to nie powinna czekać aż ją zaproszą, tylko w te pędy zasuwać do lekarza!
  Niestety - ja też się zdziwiłam, gdy usłyszałam, że kobieta z jakimkolwiek bólem piersi nie zostanie poddana mammografii podczas badań przesiewowych. A jeśli mam taki dzień, ze mnie za przeproszeniem właśnie bolą cycki?
  Tak wygląda interpretacja nieprecyzyjnych przepisów - że też wszędzie muszą iść po najmniejszej linii oporu - i u lekarza i w urzędach. Myślenie - jak widać - niektórych boli.

  OdpowiedzUsuń
 7. ta Magda... ja uważam, że jeśli oni się zajmują tym czy krzyże mają wisieć na świanie tam czy siam, to jest widoczny znak, że masz rację! Nie mają co robić!! I muszą udawać, że coś robią ;/ i robią głupoty...

  kura domestica! Też obserwuję ten ból na twarzach niektórych myślących ludzi... A z naszymi "ludzi z góry" to już chyba lepiej nie będzie...

  Pozostało się modlić o zdrowie... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ...co się dziwicie?????????!!!!!
  ......w POLSCE mieszkamy przecież........
  ...widać ktoś przeklął Polaków przed prawiekami..."by rządzili nimi GŁUPCY"...no i mamy.....

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja to chyba jeszcze jestem za młoda, żeby się nie dziwić... to ten wiek, kiedy się wierzy się w sprawiedliwość itp ;)

  Ale to przekleństwo... hm... wielce prawdopodobne... cholera... myślę, że ono brzmiało tak: "by rządzili nimi głupcy, złodzieje, oszuści, hipokryci...". Tak, tak to mogło być... i teraz mamy!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dlaczego żyjesz w kraju w którym chcą Cię zrobić w chuja...

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj Anonimiowy... ta piosenka tutaj też dobrze pasuje... niestety...

  OdpowiedzUsuń
 12. Paranoja!Nie słyszałam!!! aaa a pewnie to tak jest bo jak boli to już dużo czasu nam nie zostało więc po co badać?! Kurcze to ja nie mam szans na badanie bo mnie boli naokrągło!

  OdpowiedzUsuń
 13. Prawda, że niewiarygodnie głupie? Moni, jest aż tak źle? Może to coś (bo nie wiem czy to już jakaś ustawa jest) jeszcze nie weszło w życie i dasz radę :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...