poniedziałek, 25 stycznia 2010

Ziewanie oraz Czasu postrzeganie

Dużo się pisze o czasie. Albo raczej o Czasie... Poeci, artyści potrafią tworzyć dzieła na ten temat. Bo temat dość wdzięczny : )

Dla każdego czas znaczy co innego, ale jest równie cenny. W zależności o momentu życia, w którym się znajdujemy tak spoglądamy i tak czujemy Czas. Oczywiście przed osiemnastką pchamy do przodu... oby już dorosłym być. Potem kremy, botoksy, kłamstwa (jeszcze mnie to nie dotyczy, gdyby ktoś tak chciał pomyśleć ;p). Bo chcemy Czas cofnąć.
W mojej ulubionej części Harrego Pottera ("Czara Ognia") wiele razy jest poruszana kwestia czasu. I jest opisywana prawie namacalnie, przynajmniej dla mnie. Każdy z nas ma chyba tak, że Czas w tych nieodpowiednich momentach (kiedy czeka na nas coś strasznego, stresującego) biegnie szaleńczo tak, że by maraton wygrał, a kiedy chciałoby się chwilą żyć...
Och, poprostu zwykle ma nieodpowienie tempo, prawda? : )
Czekamy na coś z niecierpliwością... a On śmie się wlec, jak gdyby nie rozumiał naszego namiętnego czekania na to coś... taki niedomyślny, egoistyczny.

Zapomniałam, że ze mnie nie jest poetka, ani artyskta i rozpisywać się nie miałam. Ale chciałam zwrócić Waszą uwagę na kawałeczek piosenki (prezentowany poniżej) lub nawet na jej całość : )

"Czekaj dni siedem

Być może zimnych i wietrznych
Ale dni siedem jedynie
Bo ósmy będzie wieczny

Puść go i nie trzymaj
Nie skręcaj, nie naginaj
Capniesz go za łachy, będzie wierzgał, fikał
przez palce wyciekał

Bo ten który minął, do ciebie nie należał
I ten który nadejdzie, także twój nie będzie"

LAO CHE w swojej nowej piosence : )

Fanką tegoż zespołu nie jestem, ale spodobały mi się te słowa. Uczą pokory. I szacunku. Bo przed niektórymi rzeczami (nawet tymi nienamacalnymi) kark trzeba ugiąć... Ale pewnie to wiecie : )

A jeszcze niżej znaleziony przeze mnie na potrzeby tekstu powyżej zegar. Ciekawy, prawda? Bo Czas to pojęcie ZAGADKOWE i taaakie EMOCJONUJĄCE....


Zdjęcie ze strony www.wnetrza.webzine.pl


4 komentarze:

 1. Zegary piękne.
  Cena pewnie emocjonująca i zagadkowa.
  A szkoda.
  Moja ściana jakby na nie czekała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ida :) przyznam Ci się szczerze, że nie szukałam ceny ;p aż strach ;p ale może urodziny Ci się zbliżają?

  OdpowiedzUsuń
 3. "Czas jest to coś, co my ludzie, po prostu sobie wymyśliliśmy" W.Wharton "niezawinione śmierci"

  OdpowiedzUsuń
 4. O :) widzisz Cała JA :) to miałam na myśli pisząc o poetach i artystach... :) jaki ładny przykład podałaś :) dziękuję!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...